Náklady spojené s vlastnictvím nemovitosti na Floridě

Každá nemovitost má své náklady. Stejně jako je tomu u nás v České republice, tak i na Floridě musíte počítat s tím, že provoz Vaší nemovitosti něco stojí. Náklady budou vyšší u nemovitostí v komunitách (společenstvích), kde využíváte mnoho služeb, jako jsou společné bazény, fitness, tenisové kurty nebo dokonce golfová hřiště. Zde Vám popisujeme několik základních nákladů. Nicméně ke každé Vámi vybrané nemovitosti Vám konkrétní náklady rádi sdělíme.

Elektřina

Na Floridě je nutné mít zapnutou klimatizaci skoro po celý rok. Klimatizace není používána pouze na ochlazení vzduchu v domu, ale hlavně také bere vlhkost a tím předchází vzniku plísní v domě. Pokud k nemovitosti náleží bazén, tak nezapomeňte na čerpadlo, které bere velkou část elektřiny a nelze odpojit od napájení. A to i v případě, že v domě nejste. Cena za elektřinu je podobná jako v České republice.

Péče o trávník

Díky přízni počasí se trávě na Floridě daří a to hlavně v letních měsících, tedy je třeba nezapomenout, že bude třeba ho několikrát do roka nechat posekat.
Tento náklad se samozřejmě týká majitelů domů. 

Bazén

V případě, že k domu náleží i bazén, je třeba nezapomenout na povinný servis bazénu. Jedná se o kontrolu chemikálií a čištění tak jednou za týden. Výjimkou je pokud je v bazénu slaná voda, ta totiž nevyžaduje stejnou intenzivní péči.

Daň z nemovitosti (Property Tax)

Daň z nemovitosti se hradí za každou nemovitost a je povinná. Je velice různorodá a závisí, v jaké oblasti se nemovitost nachází. Z daní se hradí většina místních služeb (veřejná infrastruktura) jakou jsou školy, policie, veřejná sportoviště a mnoho dalších. Výše daně z nemovitosti se může pohybovat v rozmezích 1-3%. Velmi se liší z lokality na lokalitu. U každé nemovitosti, kterou budete chtít koupit Vám samozřejmě výši daně z nemovitosti předem sdělíme.

Správa nemovitosti

Po dobu Vaší nepřítomnosti ve Vašem domově na Floridě budete potřebovat správce nemovitosti, který se Vám o dům postará. V rámci našich služeb se o Vaši nemovitost postaráme nebo doporučíme vhodného správce, který bude odpovídat Vašim požadavkům.

Telefon, internet, TV

Existuje několik společností, které nabízejí prázdninový servis, což znamená, že vše můžete používat, pokud jste na Floridě a nechat vypnuté, když odjíždíte. Tedy nemusíte platit za služby, když na Floridě nejste. Tyto služby nabízejí právě společnosti jako Comcast nebo Prism. Ceny na Floridě za internet, TV a telefon  jsou opět velmi podobné cenám v České republice.

Databáze nemovitostí

Nemovitosti v Praze

Kompletní MLS databáze všech aktuálních nemovitostí na prodej na Floridě. Klikněte zde .

Newsletter

Objednejte si zasílání e-mailového zpravodaje.